• تهران -خیابان شریعتی - بالاتر از سه راه ملک - روبروی آتش نشانی - آرتارسانه
 • تلفن تماس: 02191303424

چند نکته ی اساسی در تعیین تعرفه سئو سایت

چند نکته ی اساسی در تعیین تعرفه سئو سایت

اجازه بدهید ابتدا اهمیت سئو سایت را بازگو کنم و بعد به سراغ چند نکته ی اساسی در تعیین تعرفه سئو سایت سایت بروم.

چرا کسب و کارهای اینترنتی به سئو نیاز دارند؟

برای همه ما پیش آمده که قصد خرید چیزی را داشته ایم و قبل از اینکه خرید خود را نهایی کنیم با گشت و گذار در اینترنت و در میان فروشگاه های مختلف و مقایسه قیمت کالا یا خدمات مورد نظر و پس از آنکه یک رنج قیمت معقول به دست آوردیم، اقدام به خرید می کنیم. حال برای به دست آوردن مشتری بیشتر، باید در صفحه اول گوگل و در میان چند لینک ابتدایی صفحه باشیم تا بتوانیم مشتریان را به سمت خود جذب کنیم.

پس مشخص شده که انجام سئو و بهینه سازی سایت نه تنها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری محسوب می شود.

ولی به شما حق میدهم تا به دنبال تعرفه ای برای سئو باشید که با کمترین مبلغ ممکن بهترین نتیجه را به دست بیاورید. در ادامه با من همراه باشید تا نکات ریز و درشت موثر در تعیین تعرفه سئو را با شما در میان بگذارم.

عوامل موثر در تعیین تعرفه سئو سایت

اصولا کار SEO و یا طراحی سایت مانند برخی مشاغل نیست که دارای اتحادیه و انجمن یا نرخ مصوب مشخصی باشد. معمولا شرکت ها با توجه به کارنامه و تخصص شان در زمین بهینه سازی سانرخی را در قالب بسته های پیشنهادی ارائه می دهند.

از جمله عواملی که در تعیین تعرفه سئو سایت موثر است می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

میزان رقابت در کلمه یا کلمه های کلیدی مد نظر برای سئو

اولین مورد در تعیین تعرفه سئو سایت تخمین میزان سختی کلمه کلیدی است. برای این منظور، کافی است کلمه کلیدی درخواستی مشتری را در گوگل سرچ کنید و ببینید که گوگل چه تعداد سایت را با آن کلمه به شما پیشنهاد می دهد.

بررسی سئو سایت رقیب از نظر کلمه کلیدی مد نظر

پیدا کردن کلمه کلیدی سایت رقیب
بررسی سئو سایت رقیب از نظر کلمه کلیدی

حال از میان سایت های پیشنهادی گوگل چند سایت که در صفحه اول هستند را آنالیز کنید. از نظر ظاهر سایت، قدمت دامنه، تعداد کاربران، رتبه الکسای سایت، تعداد بک لینک ها و تعدد سایت ها و دامنه هایی که به سایت رقیب بک لینک داده اند، سرعت سایت رقیب و در نهایت اینکه آیا بر روی سایت رقیب، سئو انجام شده است یا خیر.

بررسی وضعیت سئو داخلی سایت رقیب

سئو داخلی سایت رقیب

بررسی کنید که در سایت رقیب تمامی اصول Seo onpage رعایت شده است. از لینک های داخلی به خوبی و بهینه استفاده شده است. وضعیت انکرتکست ها چگونه است. همینطور نگاهی به منو و دسته بندی های سایت رقیب، تعداد محتوی و کیفیت محتوی، عکس ها و ویدئوهای استفاده شده در سایت، وضعیت زبان برنامه نویسی سایت و یا اگر از قالب های وردپرسی استفاده شده است، وضعیت سئو پذیری قالب به چه صورت است.

بررسی وضعیت سایت مشتری برای عقد قرارداد سئو و بهینه سازی سایت

پس از اینکه رقبا را مود آنالیز قرار دادید، بر اساس کیفیت سایت رقبا، سایت مشتری را بررسی کنید و ببینید که سایت مد نظر برای رسیدن به رقبا و پیشی گرفتن از آنها در صفحه اول گوگل در چه مرحله ای قرار دارد. این قسمت مهمترین بخش تعیین تعرفه سئو سایت می باشد.

مواردی که قبل از عقد قرارداد سئو باید به آن دقت کرد

قرارداد سئو سایت
 • یافتن کلمات کلیدی موثر در افزایش فروش و افزایش بازدید سایت طبق آمار و ارقام.
 • مقدار کار لازم برای بهینه سازی و سئو عناوین صفحات سایت بر اساس کلمات کلیدی خواسته شده.
 • مقدار کار لازم برای انجام سئو تگ ها و برچسب های به کار رفته در محتوی سایت.
 • مقدار کار لازم برای ایجاد sitemap داینامیک با امکان بروزرسانی های مجدد.
 • بررسی وضعیت فایل های htaccess  و robots.txt
 • مقدار هزینه لازم برای نصب افزونه های کابردی و لازم در وردپرس و یا افزودن ماژول های مورد نیاز در سایر زبان های برنامه نویسی.
 • وضعیت کدها، عکس های سایت و حجم فایل هایjs  و css که آیا در حالت بهینه می باشد یا خیر؟
 • بررسی وضعیت Url های سایت و حذف صفحات مخرب و Disavow  کردن Url های مخرب و شکسته.
 • بهبود انکرتکست های بکار رفته در صفحات و ساماندهی لینکدهی های داخلی.
 • معرفی سایت به سایت های مرجع و فهرست ها.
 • ثبت سایت در Google search console و ثبت سایت در Google Analytics
 • وضعیت شبکه های اجتماعی مربوط به دامنه مورد بحث و میزان فعالیت در آنها.

نتیجه گیری در خصوص تعیین تعرفه سئو سایت و بهینه سازی سایت

همه این مواردی که گفته شد تک به تک نیاز به کار مداوم و حرفه ای دارند که برای انجام هر یک از این موارد چه در سئو داخلی و چه در سئو خارجی، سئوکاران با صرف هزینه های بسیار جهت آموزش و کسب تجربه و گذر از مرحله آزمون و خطا، تجاربی را به دست آورده اند که بر اساس آن و موارد بررسی شده، تعرفه ای را برای سئو سایت بیان می کنند.

سختی کار سئو و رسیدن به صفحه اول گوگل

اما مساله ای که به نظر من، در تعیین تعرفه سئو سایت ، کارفرماها به آن دقت نمی کنند و می توان گفت که از آن غافل هستند، استرس بالای کار سئو و دست و پنجه کردن با رقبا و گوگل هست. زمانی که شما کار را به یک شرکت حرفه ای در زمینه سئو سپرده اید، با خیال آسوده به انجام کار خود می پردازید و شرکت سئوکار هست که لحظه به لحظه وضعیت سایت شما و رقبای شما را به عهده دارد.

هر آپدیت در الگوریتم های گوگل، اضافه شدن رقیب به دایره رقبای موجود، وضعیت های سیاسی و اقتصادی که در اکثر مواقع بر روی میزان سرچ کلمه ای تاثیر گذار می باشد و تعیین استراتژی برای مقابله با همه این موارد به عهده سئوکار می باشد و هر کدام از آنها می تواند خواب و خوراک را از سئوکار بگیرد.

شرکت آرتا رسانه ارائه دهنده خدمات سئو و بهینه سازی سایت

در شرکت آرتا رسانه  سعی نموده ایم با ارائه بسته های اقتصادی و به صرفه در خصوص تعرفه سئو و بهینه سازی سایت، در کنار کسب و کارهای اینترنتی و گسترش دهنده مشاغل بوده و به آنها در رسیدن به هدف که افزایش فروش یا افزایش بازدید می تواند باشد، کمک کنیم. جهت مشاهده تعرفه های سئو اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.