• تهران -خیابان شریعتی - بالاتر از سه راه ملک - روبروی آتش نشانی - آرتارسانه
  • تلفن تماس: 02191303424

طراحی موشن گرافیک

  • Home
  • طراحی موشن گرافیک

انواع موشن گرافیک

تیم آرتا رسانه میتواند با بهره گیری از نیروی توانمند خود بنا به درخواست شما موشن گرافی با موضوعات متنوع را تولید نماید

انواع موشن گرافیک

موشن گرافیک در آرتا رسانه

ویدئورئال ها

ویدئوهایی هستند که در آن از فضاهای واقعی فیلمبرداری می‌شود و آن قسمت از اطلاعات را که مد نظر می باشد، گزارش می‌دهد. در ویدئو رئال‌ها عموماً از طرح‌های گرافیکی استفاده نمی‌شود و محوریت اصلی و بار انتقال پیام بر دوش فیلم‌برداری، صدابرداری، صداگذاری و تدوین است.

ویدیو موشن

به این دسته از موشن‌ ها، که فیلم‌برداری و گرافیک با هم تلفیق می شود،ویدئو موشن گفته می شود.یعنی قسمتی از فیلم بر اساس فیلمبرداری از فضای واقعی و قسمتی که امکان فیلمبرداری وجود ندارد از گرافیک‌ استفاده می شود.که تلفیق گرافیک و افکت های ویژه آن بر جذابیت و سرعت انتقال مفاهیم می افزاید.

استاپ موشن

در تکنیک استاپ موشن ، از اشیای واقعی عکاسی می‌شود. مرحله به مرحله به آن شی به‌صورت کم و جزئی حرکت داده شده و از همان حرکت دوباره عکس گرفته می شود.سپس تمامی عکس‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص، پشت سر هم قرار داده می‌شود تا حس حرکت را القا کند.

موشن گرافیک

موشن‌ گرافیک از دو واژه «موشن» و «گرافیک» ساخته شده و به معنای ساده، گرافیکی است که دارای حرکت است و برای انتقال پیام از قابلیت‌های هر دو استفاده می‌شود. غالباً در موشن گرافیک از تصاویر واقعی استفاده نمی‌شود و برای طراحی گرافیک آن از نرم‌افزارهای طراحی گرافیک همچون فتوشاپ و ایلاستریتور بهره می‌گیرند.

اینفو موشن

اینفو موشن ها ویدیوهایی هستند که در آن‌ها بار اصلی انتقال پیام و محتوی به عهده اینفوگرافیک است. در واقع گرافیک و حرکت به گونه‌ای استفاده می‌شود که بتوان از تکنیک‌های اصلیاینفوگرافیک برای نمایش محتوا استفاده کرد.

انیمیشن

انیمیشن‌ها ویدیوهایی هستند که حتماً دارای فیلمنامه،شخصیت و کاراکتر خاص و داستان مشخصی هستند و غالباً به یک داستان دنباله دار در مورد همان شخصیت ها و کاراکترها می‌پردازد. بر خلاف موشن‌ گرافیک‌ ها کاراکترمحور هستند.

نمونه موشن گرافی تولید شده در آرتا رسانه