طراحی موشن گرافیک در زنجان

طراحی موشن گرافیک در زنجان

موشن گرافیک یا موشن گرافی چیست؟

موشن گرافیک از دو واژه موشن و گرافیک ساخته شده است.موشن به معنای حرکت و پویایی و گرافیک غالباً به تصاویری گفته می شود که توسط نرم افزارها و برنامه های تخصصی گرافیکی نظیر فتوشاپ و کورل و ….ساخته می شوند.

حال موشن گرافیک به معنای ادغام تصویر و حرکت که در برخی موارد با صداگذاری نیز همراه است.

کاربردهای موشن گرافیک چیست؟

در عصری به سر می بریم که عصر ارتباطات نام دارد.همه چیز بسیار به سرعت انجام می گیرد.مردم زمان اندک و حوصله کمی برای دریافت برخی مفاهیم دارند.همچنین با رونق شبکه های اجتماعی و فضای مجازی انتشار ویدئوهای تبلیغاتی می تواند شمارا در رسیدن به هدف یاری کند. در این بین تولید موشن گرافیک و انیمیشن با همراهی صدا به دلیل جذابیت بالا و استفاده از افکت های بسیار و رنگ های جذاب ،می تواند تاثیر گذاری دو چندان در انتقال مفاهیم و رسیدن به مقصود داشته باشد.

برای ساخت ویدئو در زمان کم و با هزینه کمتر بهترین گزینه ساخت موشن گرافیک و انیمیشن می باشد.زیرا نیازی به اجاره استودیو،قرارداد با بازیگر ، گروه تدوین ، صدابردار و…نمی باشد.

ساخت موشن گرافیک با چه نرم افزاری است؟

در ادامه به شما خواهیم گفت که مهمترین و معروفترین نرم افزارهای ساخت موشن گرافیک چیست.
Adobe After Effects
Apple Quartz Composer
Autodesk Combustion
Various VJ Programs
Max/MSP
Smith Micro Software Anime Studio
Adobe Flash
Apple Quartz Composer
موشن گرافیک

در پروسه ساخت موشن گرافیک تمامی آیتم های طراحی قبل از قرارداد بصورت جلسه حضوری با مشتری چک شده و موارد تماماً به دلخواه مشتری تنظیم می گردد و پس از طراحی با تایید مشتری به او تحویل خواهد شد.

انواع موشن گرافیک

ویدئورئال

ویدئوهایی هستند که در آن از فضاهای واقعی فیلمبرداری می‌شود و آن قسمت از  اطلاعات را که مد نظر می باشد، گزارش می‌دهد. در ویدئو رئال‌ها عموماً از طرح‌های گرافیکی استفاده نمی‌شود و محوریت اصلی و بار انتقال پیام بر دوش فیلم‌برداری، صدابرداری، صداگذاری و تدوین است.

ویدیو موشن

به این دسته از موشن‌ ها، که فیلم‌برداری و گرافیک با هم تلفیق می شود،ویدئو موشن گفته می شود.یعنی قسمتی از فیلم بر اساس فیلمبرداری از فضای واقعی و قسمتی که امکان فیلمبرداری وجود ندارد از  گرافیک‌ استفاده می شود.که تلفیق گرافیک و افکت های ویژه آن بر جذابیت و سرعت انتقال مفاهیم می افزاید.

استاپ موشن

در تکنیک استاپ موشن ، از اشیای واقعی عکاسی می‌شود. مرحله به مرحله به آن شی به‌صورت کم و جزئی حرکت داده شده و از همان حرکت دوباره عکس گرفته می شود.سپس تمامی عکس‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص، پشت سر هم قرار داده می‌شود تا حس حرکت را القا کند.

موشن‌ گرافیک

موشن‌ گرافیک از دو واژه «موشن» و «گرافیک» ساخته شده و به معنای ساده، گرافیکی است که دارای حرکت است و برای انتقال پیام از قابلیت‌های هر دو استفاده می‌شود. غالباً در موشن گرافیک از تصاویر واقعی استفاده نمی‌شود و برای طراحی گرافیک آن از نرم‌افزارهای طراحی گرافیک همچون فتوشاپ و ایلاستریتور بهره می‌گیرند.

ارائه محتوا به‌صورت موشن‌ گرافیک، به دلیل وجود حرکت و صدا و افکت هایی که عموماً در فضای واقعی وجود ندارد جذابیت بیشتری را برای مخاطب به همراه دارد.

اینفو موشن

اینفو موشن ها ویدیوهایی هستند که در آن‌ها بار اصلی انتقال پیام و محتوی به عهده اینفوگرافیک است. در واقع گرافیک و حرکت به گونه‌ای استفاده می‌شود که بتوان از تکنیک‌های اصلیاینفوگرافیک برای نمایش محتوا استفاده کرد.

انیمیشن

انیمیشن‌ها ویدیوهایی هستند که حتماً دارای فیلمنامه،شخصیت و  کاراکتر خاص و داستان مشخصی هستند و غالباً به یک داستان دنباله دار در مورد همان شخصیت ها و کاراکترها می‌پردازد. بر خلاف موشن‌ گرافیک‌ ها کاراکترمحور هستند.

جهت سفارش ساخت موشن گرافیک با ما تماس بگیرید.            تماس با ما