• تهران - تهرانپارس - فلکه دوم - خیابان میرزاد - نبش پارک بهارک - آرتارسانه
  • تلفن تماس: 09193426251

طراحی موشن گرافیک

انواع موشن گرافیک

تیم آرتا رسانه میتواند با بهره گیری از نیروی توانمند خود بنا به درخواست شما موشن گرافی با موضوعات متنوع را تولید نماید

انواع موشن گرافیک

موشن گرافیک در آرتا رسانه

ویدئورئال ها

ویدئوهایی هستند که در آن از فضاهای واقعی فیلمبرداری می‌شود و آن قسمت از اطلاعات را که مد نظر می باشد، گزارش می‌دهد. در ویدئو رئال‌ها عموماً از طرح‌های گرافیکی استفاده نمی‌شود و محوریت اصلی و بار انتقال پیام بر دوش فیلم‌برداری، صدابرداری، صداگذاری و تدوین است.

ویدیو موشن

به این دسته از موشن‌ ها، که فیلم‌برداری و گرافیک با هم تلفیق می شود،ویدئو موشن گفته می شود.یعنی قسمتی از فیلم بر اساس فیلمبرداری از فضای واقعی و قسمتی که امکان فیلمبرداری وجود ندارد از گرافیک‌ استفاده می شود.که تلفیق گرافیک و افکت های ویژه آن بر جذابیت و سرعت انتقال مفاهیم می افزاید.

استاپ موشن

در تکنیک استاپ موشن ، از اشیای واقعی عکاسی می‌شود. مرحله به مرحله به آن شی به‌صورت کم و جزئی حرکت داده شده و از همان حرکت دوباره عکس گرفته می شود.سپس تمامی عکس‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص، پشت سر هم قرار داده می‌شود تا حس حرکت را القا کند.

موشن گرافیک

موشن‌ گرافیک از دو واژه «موشن» و «گرافیک» ساخته شده و به معنای ساده، گرافیکی است که دارای حرکت است و برای انتقال پیام از قابلیت‌های هر دو استفاده می‌شود. غالباً در موشن گرافیک از تصاویر واقعی استفاده نمی‌شود و برای طراحی گرافیک آن از نرم‌افزارهای طراحی گرافیک همچون فتوشاپ و ایلاستریتور بهره می‌گیرند.

اینفو موشن

اینفو موشن ها ویدیوهایی هستند که در آن‌ها بار اصلی انتقال پیام و محتوی به عهده اینفوگرافیک است. در واقع گرافیک و حرکت به گونه‌ای استفاده می‌شود که بتوان از تکنیک‌های اصلیاینفوگرافیک برای نمایش محتوا استفاده کرد.

انیمیشن

انیمیشن‌ها ویدیوهایی هستند که حتماً دارای فیلمنامه،شخصیت و کاراکتر خاص و داستان مشخصی هستند و غالباً به یک داستان دنباله دار در مورد همان شخصیت ها و کاراکترها می‌پردازد. بر خلاف موشن‌ گرافیک‌ ها کاراکترمحور هستند.

نمونه موشن گرافی تولید شده در آرتا رسانه

question